5 sammu, et leida motivatsiooni ja tegutseda

Blogi

Kommentaarid (38)
Ilmselt on meie kõigi elus olnud hetki kui hommikul üles ärkamine ja tööle minek ei ole olnud just kõige lemmikum ja oodatum tegevus või kui oled südames tundnud, et tahaks teha midagi muud, aga julgust järgmisi samme astuda lihtsalt ei ole ning selle tulemusena lükkad uusi algusi lihtsalt edasi, lootes et just homme on parem päev, aga tegelikkuses kordub ka homme täpselt samasugune muster. Pidevad rõõmutud ja vastutahtmist ärkamised ning lõputud edasilükkamised tegelikult ainult süvendavad energia puudust, jõuetust ning kokkuvõttes vähendavad motivatsiooni veelgi ning sellest välja ronimine kujuneb veelgi keerulisemaks ja pikemaks teekonnaks, sest alati leidub vabandus, miks mitte muutusi sisse viia. Kuidas ikkagi leida endas see jõud, inspiratsioon, motivatsioon ja energia, et hakata tegutsema?
Olen ise juba väga noorelt ja väga pikalt põdenud motivatsiooni puudust, millega kaasneb väsimus, vastumeelsus, isegi ükskõiksus lõpuks ning kui sul pole energiat ega jõudu ega tahtmist, et midagi muuta, siis on lihtsam lihtsalt olla ja mitte midagi teha. Ühelt poolt on selle taga suur ebakindlus, perfektsionism, hirm vigu teha, eesmärkide puudumine ja iseendasse mitte uskumine. Teiselt poolt on selle taga ka väsimus, mis tekib siis kui sa oledki päriselt väga palju eelnevalt panustanud ühte tegevusse või eesmärki, kuid tulemused pole olnud päris sellised nagu sa tahtsid või lootsid või oled tulemuste saavutamisel näiteks alles poole peal. Pidev pingutamine ja iseendalt töö tegemise nõudmine lihtsalt üks hetk väsitab ning kui tekib juba üleväsimus, siis kaardimajake variseb kokku ja kõik enam edasi minna ei saa, motivatsiooni pole, energiat pole, mitte midagi teha ei taha, ideid ei ole jne. Sellises olukorras on muidugi mõistlik võtta puhkus ja mitte midagi teha. Mitta midagi tegemise alla ei kuulu ei koristamine, pesu pesemine, remont ega muud kodused tegevused, see on muidugi arusaadav, aga on üks asi veel mis mitte midagi tegemise alla ei kuulu ja selleks on mõtlemine. Kui on töölt puhkamise aeg, siis pole mõtet edasi mõelda töö mõtteid, sest see on endiselt töö tegemine! Seega isegi kui sa enda arvates puhkad ja füüsiliselt tööd ei tee, aga endiselt mõtled töö välisel ajal töö mõtteid, siis sa ikkagi koormad ennast ja oled teinud tegelikult ületunde ja selle tulemusena motivatsioon kaobki, sest muud justkui polegi kui ainult töö-töö-töö ning ainuke variant oma motivatsiooni taastada ongi puhata ja päriselt mitte midagi teha, lihtsalt olla ning motivatsioon taastub juba iseenesest kui vajalik puhkus käes. Seega igaljuhul tasuks alustada puhkamisega/mitte midagi tegemisega ja lülitada välja igasugused mõtted kas tööst või sellest, mida sa saavutada tahad, aga seni pole saanud või jõudnud.
Järgmiseks sammuks motivatsiooni tõstmiseks ja tegutsema hakkamiseks oleks hea sisse viia hommikuse ärkamise rutiin, mis sind isiklikult käima tõmbab. Keha aitab äratada näiteks külm dušš, klaasi vee joomine enne kõiki muid toiminguid, jooga, võimlemine või mõni muu füüsiline liigutamine. Vaimu aitab äratada näiteks positiivsed afirmatsioonid, programmeeri juba hommikul kohe ennast tegutsemise ja positiivsuse lainele öeldes endale näiteks, et "Täna tuleb hea ja tegus päev",  muusika kuulamine, aroomiteraapia (Doterral on näiteks väga head eeterlikud õlid, mida diffuuserisse panna: Motivate, Passion, Lemon, Peppermint - need aitavad hommikul ülesärgata ja ammutada nii inspiratsiooni kui ka motivatsiooni).
Kui oled endale hea hommiku rutiini leidnud, et ennast ülesse äratada, siis on sul kogu päevaks rohkem energiat ja jõudu, et päevaseid tegevusi läbi viia. Veel oleks hea endale seada kindlad ja saavutatavad eesmärgid, teisisõnu sul on vaja nüüd mõelda, millest sa unistad, mida tahad saavutada ning sea need endale eesmärgiks! Kirjuta need endale ülesse paberile, nii et sa näed seda paberile kirjutatut iga päev, et sa ära ei unustaks oma eesmärke. See eesmärk peaks olema sinu isiklik südamesoov, mitte kellegi teise unistus või saavutus, mida tahad järgi teha, sest kui see ei tule sinu seest vaid kuskilt välisest keskkonnast, siis ei pruugi sul olla piisavalt energiat, et seda täide viia. Kui konkreetset eesmärki pole ja lihtsalt niisama sihitult ringi ekselda, siis see tekitab ka motivatsiooni puudust ja energia puudust, sest pole mille nimel tegutseda. Inimesed vajavad eesmärke, et täita oma saavutus vajadust, kui see vajadus on rahuldamata, siis ei tunne inimene ennast vajaliku ja kasulikuna, ega tunne ennast rõõmsalt, sest midagi on justkui puudu. 
Kui eesmärk on ka leitud, siis tuleb mõelda tegutsemisega alustamise peale, isegi siis kui sa ei tea millest alustada või mida esimesena teha, et oma eesmärki täita, siis alusta lihtsalt selle tegevusega, mis sulle meeldiks või mida sa tahaksid teha, ükskõik millise tegevusega sa alustada, kõik tegevused on õiged ja viivad sammukese lähemale sinu eesmärgile. Tegutsemisega alustamisel tasuks teada seda, et tuleb alustada kohe, sest ei homme ega ülehomme pole mitte millegi osas paremad ega perfektsemad tegutsemiseks. Inglise keeles on hea ütlus "Just Do It Now", sest mitte mingit põhjust pole tegutsemist edasi lükata, lihtne ja mugav on jah asju edasi lükata ja loota, et homme on parem, aga tegelikult ei ole. Kui sa leiad ikka vabandusi, miks mitte alustada kohe, siis ütle endale, et "Ma teen seda ikkagi kohe", sest vabandusi mitte tegemiseks leiab alati. Kui sa saad sellest esimesest tõrkest üle ja alustad tegutsemist, siis edasi on juba oluliselt lihtsam. Mis hoiab sind tegutsemast? See on hirm - hirm vigu teha, hirm, et ei tule välja, hirm mis siis kui välja ei tule - sellistel hirmudel pole tegelikult mingit ratsionaalset alust, vaid need hirmud hoiavad sind lihtsalt tagasi oma unistuste elu elamast. Vigadest õpitakse ja läbi nende arenetakse paremaks, seega on täiesti okei vigu teha ja seega kõik, mis sa teed on tegelikult õige, isegi siis kui ei tule välja või kui teed vigu. Sellised hirmud võivad olla ka olulised motivatsiooni takistajad ja energia röövlid. Seega on hea nendest hirmudest teadlik olla. Seega alusta tegutsemist kohe ja lõpeta vabanduste otsimine, lihtsalt tegutse!
Seejärel ära unusta oma saavutusi või võite tähistamast, isegi siis kui need on väga väikesed, sest just need saavutused pakuvad sulle rõõmu ja rahulolu ning kui neid tähistada, siis jäävad need sulle paremini meelde ning saad nendest hetkedest tulevikus motivatsiooni ammutada, et edasi tegutseda. Läbi nende hetkede sa tead, et edu on võimalik, isegi siis kui tunned hirmu või ebakindlust. 

Motivatsiooni leidmine ja tegutsemise alustamine kokkuvõtvalt:
1. Alusta puhkamisega ja mitte midagi tegemisega - lõdvaks laskmisega, eriti oluline on lõpetada mõtlemine tööst või negatiivsetest asjadest - lihtsalt ole ja jälgi, et sundmõtted ei tuleks sind kimbutama.
2. Leia enda jaoks sobilik hommikurutiin, mis sind päriselt üles ärataks nii keha kui ka vaimu. Näiteks külm dušš, vee joomine, võimlemine, muusika kuulamine, aroomiteraapia
3. Sea endale saavutatavad eesmärgid ja kirjuta need ülesse, nii et näeksid neid igapäev. Selliselt tead, mille nimel tegutsed ja elad.
4. Hakka lihsalt tegutsema, mitte ära lükka tänaseid toimetusi homse varna, kui leiad ikkagi vabandusi, miks kõike homme teha, siis hakka ikkagi täna tegutsema hoolimata vabandustest. JUST DO IT NOW!
5. Tähista oma saavutusi või võite, isegi kui nad on väga väikesed, sest need on sinu tuleviku motivatsiooni allikad, andes teadmise, et edu on võimalik ja saavutatav! Tähistades jäävad need hetked paremini meelde!

Mina sain läbi nende sammude ja teadlikkuse oma motivatsiooni ja tegutsemise tahte tagasi ning kasutan neid igapäevaselt, et oma eesmärke saavutada. Eesmärkide saavutamine ja edu on minu jaoks üliolulised ning need motiveerisid mind otsima lahendusi oma vastumeelsus tundele tegutseda ka siis kui mul tegelikult oli juba täielik huvi puudus üldse midagi teha või hommikul ülesse ärgata, aga kuskil sisimas ma teadsin, et peab olema lahendus selleks välja tulemiseks ning teadsin ka oma sünnipotentsiaali tänu astroloogiale, mis kannustas mind veelgi rohkem lahendusi otsima oma energia ja motivatsiooni puudusele. Seega on väga mõistlik teada oma astroloogilist sünnikaarti ja läbi sünnipotentsiaali, et motiveerida ennast tegutsema ja edu saavutama.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (38)
ENcHkhVQtbnSya fkrMoVtxEaBNO · 8. aprill 2021
EFhaqNdzRkxoWM KouVFbxGdP · 8. aprill 2021
dPuZBXUlzTMRq qXsvWlfR · 22. mai 2021
mRewlCGS nMOhwYNJjfbZiV · 22. mai 2021
fyjSOrkUPdcLJxg GOkyeIlVpmfXUug · 15. juuni 2021
WmqOCnGZgaDhYxBt HXlsbcEQ · 15. juuni 2021
dtPbRsKkXoQDYWV fCpYFIcAGBuRNbWl · 23. juuni 2021
dhGfnwTPkiLRl YjkUzxMOmqQuH · 23. juuni 2021
wDZbLfQiKEUmMRkC BnOsMgvuCU · 3. juuli 2021
ytPRQlkd jDPVszFRfIE · 3. juuli 2021
uUSvBLiDkWdy AGjbmFOCuxgBaM · 10. juuli 2021
gMbUChcJFK EMnotimU · 10. juuli 2021
NGeHmJIn UmiSauqBQhyjnrD · 19. juuli 2021
JUeRiOEGo aAkUchjVIn · 19. juuli 2021
LHKUYQNTVcfdosab hPipTgjfzSq · 2. august 2021
ensbVlcPd HxcZIdzfEeAKXh · 2. august 2021
bkKocJDaGgx EkWFKftyrx · 1. september 2021
ZSvuCqNpwIT BXfoOlmAtEFVp · 1. september 2021
tDPogJXBHACnb yCDUJsrHSc · 7. september 2021
VsLlBhJdubODzoMj iZnAbcLHx · 7. september 2021
fwinKjmqCA NDRVawzqMkXvQSH · 14. september 2021
BUyRvpfqYOxQDN uXgNPtcWDCU · 14. september 2021
ZMsEKdFgnAiwC MqseiaDUVXb · 30. september 2021
ZNDkMhmWqXOs UphWbmITtPaFcAqf · 30. september 2021
CWJYeKVkpc VpFrjnbvsPLO · 15. oktoober 2021
vCXgJqWI raKCOzySIdkbH · 15. oktoober 2021
RGVrToBFkPvnwgK HwNFZIpi · 22. oktoober 2021
JyRfvkBxHEnwtOKc QGBLMIrYW · 22. oktoober 2021
oMlDSPtyWIknJRC WBLfRoqNdPMitwb · 9. detsember 2021
hwleWPqILdp HZuwCgTG · 9. detsember 2021
VqpownaTXkCifMWg ncyZzQMWCG · 17. detsember 2021
hyFtGWqTeHVRdXN MZljLnpTQFf · 17. detsember 2021
GvdeOpwnPHWBUSX HXZArfhiSLQWP · 27. detsember 2021
SildFvkhg lVdiOuRAKj · 27. detsember 2021
CuonYbjIxwB qnRjBStezcQayU · 8. jaanuar 2022
MZqkExvmnhT sGfrtpNJWwaRQE · 8. jaanuar 2022
cyBaWgsUtwRD PzpCkZAlWbyvNuF · 27. jaanuar 2022
lbGkmcpY LTfwlXxpPM · 27. jaanuar 2022